Новини

23.11.2017

Випускники підготували відеопривітання до Дня української писемності та мови (Т.І.Бутурлим), який можна переглянути за посиланням: https://tatianasiltsc.blogspot.com/2017/11/blog-post_46.html. 9 листопада ліцеїсти долучилися до написання радіодиктанту національної єдності «Наші пісні» (https://tatianasiltsc.blogspot.com/2017/11/blog-post_9.html) (Т.І.Бутурлим, О.В.Міщенко). У рамках предметного тижня учителями Т.І.Бутурлим та О.В. Міщенко було визначено переможців І етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури (10 клас: І місце - Давиденко Ярослава; ІІ - Матвіюк Вікторія, Домме Ангеліна; ІІІ - Кожухівська Сніжана, Кичко Анжеліка; 11 клас: І - Фесенко Олександра; ІІ - Гребеник Ольга,  Андрійко Олена; ІІІ - Карпенко Анна, Колешня Ольга).

Призерами І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика стали Матвіюк Вікторія (І), Юрченко Вероніка (ІІ), Пархоменко Антон (ІІІ); Кобзар Катерина (І), Фесенко Олександра, Карпенко Анна (ІІ),  Василенко Кристина (ІІІ) (С.М.Сідень, А.М. Кайдаш).

На І етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка, проведеного А.С. Іващенко та  Т.І.Шевченко, визначено такі переможці: 10 клас: І - Фесюн Юлія; ІІ - Біжовець Ярослава, Давиденко Ярослава; ІІІ - Матвіюк Вікторія, Паляничка Анна, Терес Катерина; 11 клас: І - Конончук Ірина; ІІ -  Гопка Інна; ІІІ - Кисіль Ольга). На міському етапі Давиденко Я. зайняла ІІІ місце, Конончук І. - ІV, Гопка І. - VІ, Біжовець Я. - V, Фесюн Ю. - VІІ.

Випускники створили алгоритм підготовки до ЗНО з української мови та літератури (Т.І.Бутурлим), проявили свою креативність під час конкурсу «Як зробити процес вивчення української мови в ліцеї більш цікавим та ефективним?!» (Т.І.Бутурлим) (Конончук Ірина - І місце, Крутась Анна, Науменко Ольга - ІІ місце, Семашко Тетяна, Мірошніченко Євгенія - ІІІ місце, https://tatianasiltsc.blogspot.com/2017/11/blog-post_17.html).

Декада української мови пройшла цікаво й нестандартно. У класі української філології проведено лінгвістичну вікторину «Слово – не лише засіб спілкування» (С.М.Сідень), «Чи знаєте ви, що…» (Т.А.Бронзенко), фотоконкурс «Роль батьків, учителів, друзів у підготовці до ЗНО з української мови та літератури» (Т.І.Бутурлим) (переможець – Куник Тетяна), конкурс відеороликів «Реклама Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради» (Т.І.Бутурлим) (переможці – Карпенко Анна, Кантур Аліна, Конончук Ірина, Михальчишина Анастасія), колаж думок «Навіщо тобі і мені мова?» (С.М.Сідень), у класі іноземної філології – конкурс стіннівок «Ну що б, здавалося, слова» (С.М.Сідень), фотовиставку «Я читаю Шевченків «Кобзар» (А.М.Кайдаш), медіавітальню «Пізнаваймо рідну мову!» (А.М.Кайдаш), автограф-сесію з мовознавцем (А.М.Кайдаш), мовний калейдоскоп (перемогла команда «Філологи» на чолі з Червяк Марією (Т.І Шевченко), у фізико-математичному класі – конкурс на декламування віршів про мову (Т.А.Бронзенко), вікторину «Найкращий знавець рідної мови» (Іващенко А.С.). Найактивніші та найбільш креативні учні були відзначені грамотами й високими оцінками.

Кращі учні

Гребеник Ольга

Перемоги: ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з Історії, диплом ІІІ ступеня, вчикель Рябцева О.М. Перемоги: ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, диплом ІІ ступеня, вчитель Дудченко О.С.

Крупка Юлія

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, диплом ІІ ступеня, вчитель географії О.О.Афоніна  

Глухенька Вікторія

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, диплом ІІІ ступеня, науковий керівник О.С.Дудченко

Міністерство освіти і науки України

Педагогічна  преса

Національна дитяча гаряча лінія